KACPU se stěhuje, estrádní sál bude opět patřit kultuře

PŘÍBRAM – Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině bylo otevřeno 8. března v estrádním sále kulturního domu. Nyní se aktuálně řeší přestěhování tohoto centra tak, aby v estrádním sále mohla opět fungovat kultura.

„Krajské asistenční centrum bude od 1. dubna přestěhováno z estrádního sálu Kulturního domu Příbram do budovy bývalého ředitelství Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka. Hlavním důvodem stěhování je plán kulturních akcí, které se mají konat v estrádním sále,“ uvádí starosta Jan Konvalinka.

Přestěhování Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině bylo minulý týden projednáno se všemi zainteresovanými složkami v rámci jednání krizového štábu a následně řešeno s hejtmankou Středočeského kraje.

„Přestěhování je nezbytné, po dvouleté pauze v oblasti kultury není možné rušit další dlouhodobě nasmlouvané a někdy i několikrát překládané akce. Kulturní dům bude opět plný kultury a od dubna budou v estrádním sále probíhat všechny naplánované akce. Hned 2. dubna zde budou koncertovat Horkýže Slíže a na 9. dubna jsou naplánovány Velikonoce v Divadle, akce, která má nahradit neuskutečněné Vánoce v Divadle,“ dodal starosta Konvalinka.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině bude v Příbrami fungovat i nadále, pouze na jiné adrese – nám. T. G. Masaryka 121, jednací sál Zastupitelstva města Příbram. Upravena je také provozní doba, kdy KACPU bude otevřeno v čase od 7 do 21 hodin. Pravidelná zasedání zastupitelstva budou dočasně probíhat v kulturním domě.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy