Erb města Rožmitál putuje do Chorvatska, jednalo se o poslední ročník soutěže

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – V sobotu 23. 4. 2022 se uskutečnila v Rožmitále pod Třemšínem tradiční hasičská soutěž, v požárním útoku, o Erb města Rožmitál pod Třemšínem. Byl to 29. ročník soutěže, kterou po dva roky přerušil bohužel covid.

Pořadatelé se letos rozhodli uspořádat poslední 29. ročník této soutěže, která se po dlouhá léta patřila neodmyslitelně k tradici města Rožmitálu. Byla dobře podporována jako celkově hasiči jak současným vedením města, tak nemůžeme opomenout bývalého starostou města Rožmitál pod Třemšínem Josefa Vondráška. Účastnilo se jí v předešlých letech, až na 30 družstev.

„Letošního posledního ročníku se zúčastnilo 5 družstev a to družstva mužů SDH Rožmitál, SDH ženy 1 Rožmitál, SDH ženy 2 Rožmitál. Vzácnými hosty, kteří se zúčastnili se dvěma družstvy, byly dobrovolní hasiči Sigetec z Chorvatska, který nakonec soutěž vyhráli a tak putovní erb našeho města Rožmital pod Třemšínem poputuje již nadobro do Chorvatska“, uvedl radní města Aleš Haluska.

Návštěva spřáteleného hasičského sboru z Chorvatska dorazila již v pátek. V sobotu se účastnili soutěže a následně absolvovali prohlídku našeho krásného města, Podbrdského muzea, Cvokařského muzea. V rámci dobré spolupráce, byl sbor SDH Rožmitál rovněž na oplátku pozván na soutěž v měsíci srpnu do Chorvatska.

„Závěrem bych chtěl všem moc za naše město poděkovat. Hasičů si nesmírně vážím pro jejich činnost, kterou obohacují naše město jak kulturní činností, tak ve výchově mládeže, tak svými skutky při výjezdech jak u požárů, povodní a podobných událostech. Vše ve svém volném čase a na úkor svých rodin a zato mají opravdu velký respekt. Tam odkud my všichni občané utíkáme, tam naši hasiči zasahují a proto si zaslouží naší velkou podporu“, uvedl na závěr radní města Aleš Haluska.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy