Kraj rozdělil 39,5 milionu korun na podporu sportu a volného času

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Krajští zastupitelé dnes schválili rozdělení dotací ze Středočeského Fondu sportu a volného času. Podmínky pro přidělení dotace splnilo 231 žadatelů, kteří dostanou celkem 39,5 milionu korun. Je to o 14,5 milionu více než v roce 2021.

„Jsem samozřejmě rád, že se podařilo navýšit celkový objem finančních prostředků ve Středočeském Fondu sportu a volného času. Není třeba zdůrazňovat, že sport a aktivní trávení volného času je pro zdraví a dobrou psychickou kondici velmi důležité. Už při našem nástupu na kraj jsme slíbili, že dotační titul pro sport a volný čas bude transparentním a spravedlivým nástrojem pro podporu práce sportovních i volnočasových organizací. A přesně v souladu s tímto slibem nyní postupujeme. Rozdělení dotací bude samozřejmě k nahlédnutí na webu kraje,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Struktura fondu je rozdělena do několika oblastí. Zahrnuje podporu sportovních a volnočasových aktivit, podporu handicapovaných a podporu vrcholového sportu. Nejvíce peněz, celkem 36,5 milionu korun, půjde na sportovní a volnočasové aktivity. Kluby žádaly jak o peníze na investice, jako například zavlažovací systémy na hřiště či kurty, na nové osvětlení v halách a tělocvičnách, tak na podporu a rozvoj mladých fotbalistů, biatlonistů, na oddíly juda, atletiky, na trenérské zabezpečení a podobně. Na podporu vrcholového sportu je vyčleněno 2,5 milionu korun a pro handicapované sportovce bylo rozděleno 500 000 korun.

V tematickém zadání „Podpora sportovních a volnočasových aktivit – investiční podpora“ byla loni k dispozici částka 6,5 mil. Kč. Pro letošní rok byla navýšena o 14,5 mil. Kč na celkových 21 mil. Kč.  Současně byla v tomto tematickém zadání navýšena i maximální výše dotace ze 300 tis. na 400 tis. Kč.

zdroj: Středočeský kraj, foto ilustrační

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy