Město připravuje výběrové řízení na funkci ředitele/ředitelky Technických služeb

PŘÍBRAM – Rada města projednávala oznámení o rezignaci ředitelů Technických služeb (TS) a Centra sociálních a zdravotních služeb (CSZS) města Příbram. Aktuálně se bude hledat pouze jeden kandidát na obsazení vedoucího místa.

Hned dvě rezignace na vedoucí pozice jsme projednávali na posledním jednání rady města s tím, že obě rezignace byly podány k 31. říjnu letošního roku. U ředitele TS jde o krok spojený s jeho odchodem do penze, zatímco u ředitele CSZS jsou důvody spojené s jeho pracovní vytížeností v souběhu s probíhajícím studiem,“ řekl úvodem starosta Jan Konvalinka.

Ing. Pavel Mácha , ředitel TS Příbram

Ředitelé větších příspěvkových organizací byli v posledních letech vybíráni za pomoci personálně-poradenské a zprostředkovací agentury Psych-Inform, s. r. o. „S ohledem na rezignaci ředitele TS město připravuje výběrové řízení na obsazení této pozice. Opět je záměr spolupráce s personálně-poradenskou agenturou, která se nám v minulosti osvědčila a jejímž výběrem jsem i já osobně coby ředitel CSZS prošel. Věřím, že se nám podaří na místo ředitele/ředitelky Technických služeb najít adekvátní náhradu,“ uvedl starosta a dodal: „Do trochu jiné pozice se dostáváme u ředitele Centra sociálních a zdravotních služeb. Na toto místo nebudeme vzhledem k tomu, že stávající pan ředitel je ředitelem jmenovaným na dobu určitou, zastupující mě po dobu výkonu veřejné funkce, prozatím výběrové řízení vyhlašovat.“

Tomáš Cipra, ředitel CSZS Příbram

Z uvedeného vyplývá, že výběrové řízení na obsazení ředitele příspěvkové organizace Centrum sociálních a zdravotních služeb bude vyhlášeno na základě výsledku podzimních voleb. Pokud starosta Konvalinka svůj starostenský post obhájí, bude do doby výběru nového zastupujícího ředitele vedením organizace dočasně pověřen některý ze stávajících vedoucích pracovníků centra.

„Oběma ředitelům patří za jejich práci poděkování. Jak panu Ciprovi, tak panu Máchovi, který pro město na pozici ředitele Technických služeb pracoval dlouhá léta a odvedl obrovský kus práce,“ dodal starosta Konvalinka.

Zdroj: Město Příbram

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy