Na konci dubna nás čekají dvoudenní hornické slavnosti.

PŘÍBRAM – Město Příbram je neodmyslitelně spjato s hornictvím, a ačkoliv jsou místní doly již pěknou řádku let uzavřeny, stále si připomínáme hornické tradice. Na konci dubna nás čekají dvoudenní hornické slavnosti.

Cech příbramských horníků a hutníků ve spolupráci s Hornickým muzeem a Divadlem A. Dvořáka připravuje Příbramské hornické slavnosti spojené se 133. skokem přes kůži. Dvoudenní oslavy začínají v pátek 29. dubna. Slavnostní zahájení je oproti původně avizovanému programu o půl hodiny posunuto. „Ve 14 hodin bude akce zahájena na nádvoří Ševčinského dolu. Poté se průvod krojovaných horníků, hutníků a studentů vydá na svoji cestu městem až k Divadlu A. Dvořáka,“ uvedl k akci starosta Jan Konvalinka.

Právě do kulturního domu, respektive do kina, nás zavede také druhý den slavností. Na sobotu 30. dubna je připraveno promítání dokumentárních filmů o příbramském hornictví a hutnictví. Promítat se bude v čase od 10.00 a 13.30.

Upoutávka na promítání v příbramském kině

„Další akce budou následovat. Na konci května si připomeneme 130. výročí březohorské důlní katastrofy a zapomenout nesmíme ani na Prokopskou pouť, která nás čeká na začátku července,“ dodal starosta Konvalinka.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy