Letošní Cenu města Příbram získá taneční mistr Jiří Dohnal

PŘÍBRAM – Zastupitelé na svém pondělním jednání schválili, že letošní Cena města Příbram bude udělena Jiřímu Dohnalovi. Taneční mistr Jiří Dohnal vede kurzy společenských tanců pro mládež i dospělé v Příbrami, Rožmitále pod Třemšínem a na Dobříši, kterým se věnuje už více jak padesát sezón.

Cena města Příbrami je oceněním občanů, kteří jsou úzce spjati s naším městem a díky kterým se šíří dobré jméno města v Čechách i ve světě. Cena se uděluje jednou ročně na návrhy veřejnosti, které prochází posouzením pracovní skupiny, která všechny nominace vyhodnotí. Konečné rozhodnutí o udělení ocenění má zastupitelstvo města.

Cena města Příbrami bude Jiřímu Dohnalovi předána během závěrečného koncertu Hudebního festivalu Antonina Dvořáka dne 7. června 2022. Vyznamenaný obdrží také skleněnou trofej vyrobenou firmou Preciosa a památní list.

V dubnu Jiří Dohnal oslavil své osmdesáté druhé narozeniny, přesto na Příbramsku stále vede taneční kurzy pro mládež i pro dospělé. Tanec považuje za skutečný elixír mládí a tvrdí, že právě tanci vděčí za svou skvělou fyzickou kondici i optimismus.

Taneční mistr Jiří Dohnal vede kurzy společenských tanců pro mládež i dospělé v Příbrami, Rožmitále pod Třemšínem a na Dobříši. Po celou tuto dobu své žáky učí nejen taneční kroky, ale v dnešní době obzvláště důležité základy společenského chovaní – například správný způsob podávání rukou, vázání kravaty nebo pozdrav. A v neposlední řadě všem předává i dobrou náladu a optimismus. Během tanečních pro mládež se proto dobře baví i přísedící maminky.

Tanec si oblíbil už během svých tanečních, kam ho ve věku 16 let přes velkou počáteční nevoli doslova dotlačila maminka. Nakonec ho tanec uchvátil tak, že hned po ukončení studií na taneční konzervatoři založil svůj první taneční kroužek “Temperament“ a s výukou začal krátce po ukončení vojenské služby v roce 1968. Jiří Dohnal tvrdí, že během tance i samotných lekcí se všichni musí především dobře bavit. To je i důvod, proč jsou jeho kurzy velmi oblíbené u mládeže i u dospělých. Jeho více než 700 tanečních kurzů se od roku 1968 zúčastnilo přes 30 tisíc tanečníků, a to i přes to, že nikdy nepoužíval reklamu ani netiskl letáky. Kvalita jeho kurzů je totiž reklama sama o sobě.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy