Rožmitálští rybáři úspěšní v získání dotace na lepší vybavení

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Rybářům v Rožmitále pod Třemšínem se povedla získat v pořadí již čtvrtá dotace z Evropských fondů. Místní rybářská organizace získala dotaci na novou korbu svého nákladního automobilu, hliníkovou loď a další rybářské vybavení.

„Nákladní vůz rybářům slouží především k převozu ryb, ale i krmení, různého materiálu při brigádách a opravách svých rybníků. Stará korba byla již nevyhovující a rybáři se neustále snaží modernizovat své vybavení a majetek i za pomoci právě získaných dotací“, uvedl radní města a rybář Aleš Haluska.

Dále bylo v rámci dotace zakoupena nová hliníková loď a rybářské vybavení na výlovy. Vše bylo pořízeno cca za 200 000 korun a rybářům se povedlo získat padesáti procentní dotaci. V Rožmitále úspěšně využívají a čerpají dotace z Evropské unie, Evropského námořního a rybářského fondu v rámci Operačního programu Rybářství již po čtvrté. Díky podpoře dotací mají již nový osobní vůz Toyota, tři přívěsy za osobní automobil, přepravní bedny na ryby, centrálu, vysokotlakou myčku, motorovou pilou, křovinořez, vyvětvovací motorovou pilu, rybářské vybavení jako hliníkové lodě, kádě, podběráky, vaničky, sítě, přebírku a podobně.

„Poděkování za aktivní činnost v dotacích patří celému rybářskému vedení organizace v čele s hospodářem Pavlem Zemkem a kolegům z Rybářství Lnáře v čele s ředitelem Michalem Křížem“, doplnil Aleš Haluska

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy