Středočeská záchranka plánuje vylepšit své vybavení pro případ mimořádných událostí a krizových situací

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeská záchranka plánuje vylepšit své vybavení pro případ mimořádných událostí a krizových situací. Chce k tomu využít dotace ministerstva zdravotnictví. Krajští radní schválili investiční záměry v celkové hodnotě 7 150 000 korun, které budou zcela hrazeny v rámci programu reprodukce majetku Ministerstva zdravotnictví ČR, a to v případě schválení poskytnutí dotace správcem programu.

„Neustále pracujeme na tom, aby středočeská záchranka měla co nejmodernější techniku a vybavení. Každoročně podporujeme nákup nových sanitek, investujeme do lepších přístrojů nebo vybavení výjezdových základen. Samozřejmě, že každá taková investice je velmi nákladná, a tak jsem rád, že v tomto případě můžeme využít dotačního programu z ministerstva. Děkuji záchranné službě za to, že investiční záměry připravila, protože dobré vybavení je v případě mimořádných událostí a krizových situací klíčové. Koneckonců, události poslední doby to jasně ukazují a jak se říká – kdo je připraven, není překvapen,“ uvedl náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Záchranka plánuje pořídit dvě nová vozidla, jedno velitelské, a jedno pro přepravu osob a materiálu. Tato transportní technika nahradí dosluhující či z dnešního pohledu již nevyhovující techniku a zajistí zvýšení kvality poskytování přednemocniční neodkladné péče při řešení mimořádných událostí a krizových situací. Dalším investičním záměrem je pořízení deseti mobilních nezávislých zdrojů elektrické energie k zajištění vyšší energetické bezpečnosti výjezdových základen v případě mimořádné situace způsobující výpadek elektrické energie. Posledním předkládaným investičním záměrem bude pořízení člunu vodní záchranné služby, který by byl určen pro mimořádné a specifické zásahy a situace na Vltavské kaskádě. Plavidlo bude využíváno při reálných výjezdech k událostem na vodě, které jsou svým charakterem specifické, ale také při taktických cvičeních se složkami IZS a při výcvikových akcích ZZS SČK.

Celková hodnota investic je 7 150 000 korun.


Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy