Turistická sezóna v Příbrami bude zahájena o Velikonocích

PŘÍBRAM – Dny volna navíc, které nás čekají o velikonočním víkendu jsou jako stvořené pro výletování. Právě proto je tento víkend vybrán k zahájení turistické sezóny v Příbrami.

Cílem cestovatelských plánů může být v sobotu 16. dubna právě Příbram, kde nebude nouze o zajímavý program. Od ranních hodin budou na Dvořákově nábřeží probíhat farmářské trhy s velikonoční tematikou. Pro děti bude navíc připraveno pletení pomlázek a zdobení velikonočních kraslic.

Na tento den připravuje program také Hornické muzeum Příbram, kdy se při akci Velikonoce v hornickém domku přeneseme na počátek 20. století. V hornické chalupě si návštěvníci budou moci v čase od 10 do 17 hodin vyzkoušet, jak velikonoční období trávili naši předkové. Více informací najdete na stránkách muzea www.muzeum-pribram.cz.

Další aktivita, kterou si v sobotu budou návštěvníci moci užít, je komentovaná procházka centrem Příbrami. Zájemci se spolu s průvodkyní projdou po historickém centru královského horního města a podívají se i k jednomu z nejvýznamnějších mariánských poutních míst v Čechách, Svaté Hoře,“ zve na zahájení turistické sezony starosta Jan Konvalinka. Zmíněná prohlídka trvá 2,5 h, je zdarma a místo je potřeba si rezervovat na e-mailu info@pribram.eu nebo na telefonu 773 747 843. Kapacita je omezena na 20 osob. Procházka začíná u Informačního centra města Příbram v Pražské ulici 129.

Poslední sobotní zastavení bude na Svaté Hoře. Po celou Bílou sobotu se mohou věřící pomodlit a rozjímat u Božího hrobu. Ve 20 hodin začne velikonoční vigilie, kdy se slaví zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Pokud se rozhodnete využít sobotní den k návštěvě města, mělo by vaším cílem být také informační centrum v Pražské ulici, kde v čase od 9 do 17 hodin získáte potřebné informace a v tento den navíc ještě malou pozornost k zahájení turistické sezóny v Příbrami.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy