Úklid Brd je naplánován na sobotu

BRDY – Více než 340 kilometrů nejen turistických a cyklistických cest v Brdech bude v sobotu 23. dubna cílem velké úklidové akce. Zapojit se muže každý.

Brdy mají návštěvníkům co nabídnout, a proto jsou stále častějším cílem jak pro turisty, tak pro sportovce. Ne všichni z těchto návštěvníků se řídí pravidlem, že vše co do přírody přinesou si opět odnesou zpět, a proto není nic neobvyklého, že při své túře či cyklo vyjížďce narazíte na odpadky. I v letošním roce na stránkách facebookové skupiny CHKO Brdy najdete pozvánku na velký úklid Brd, při kterém je vyznačeno více než 340 km tras. Podle správce zmíněné skupiny jde o akci, která svým rozsahem nemá v Brdech obdoby.

Úklid se koná v sobotu 23. dubna prakticky na celém území někdejšího vojenského újezdu v CHKO Brdy. Na organizaci se podílí stovky dobrovolníků, řada obcí, organizací. Úklidovou akce, stejně jako v loňském roce, materiálně podporuje také město Příbram.

Informace o celé akci, včetně odkazů na úklidové trasy a kontaktů na pořadatele najdete na: https://www.facebook.com/groups/chko.brdy/permalink/5112820595453091

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy