V květnu můžete vyrazit po stopách zapomenuté železnice k Orlické přehradě

TOCHOVICE/ORLICKÁ PŘEHRADA – V neděli 8. května se uskuteční osmý ročník oblíbeného turistického putování po tělese bývalé železniční vlečky z Tochovic k přehradě Orlík.

Start pochodu je v 8.15 na vlakovém nádraží v Tochovicích. Celková délka pěší trasy je sedmnáct kilometrů. Vzhledem k charakteru terénu organizátoři doporučují pevnou a nepromokavou obuv.

Na startu budou k dispozici itineráře s vyznačenou trasou, brožurka o historii železniční vlečky nebo pamětní pohlednice s historickými razítky původních stanic. Přibližně v prvním kilometru vlečky si budou moci účastnící pochodu prohlédnou nově zřízené odpočinkové místo s několika metry znovuobnovených kolejí a informační tabulí zachycující historii této trati. Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků na ohni (špekáčky bude možné si zakoupit na místě), proběhne tradičně na nádvoří nedalekého zámku Zbenice, který bude tento den mimořádně otevřen veřejnosti (vstupné dobrovolné, možnost zakoupení občerstvení).

Méně zdatní nebo odvážní účastnící pak mohou ukončit pochod již v Pečicích (přibližně polovina celkové trasy pochodu). Zakončení celého pochodu pak proběhne u občerstvení Na hrázi (předmostí hráze směr Milešov). K návratu zpět do Milína a Příbrami bude možno opět využít zvláštního historického autobusu s odjezdem z místa ukončení pochodu v 16.30 (nutná předchozí rezervace).

Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k sezení v historickém autobusu a zvýhodněnou jízdenkou na vlak 80,- Kč). Více informací o akci a rezervace na tel.: 774 818 458, 725 397 434 nebo na webových stránkách: www.rpdraha.cz

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy