Vedení města vybralo zhotovitele lávek na Novém rybníku. Vyjdou na více jak 3 miliony

PŘÍBRAM – Vedení města v tomto roce plánuje opravit některé lávky přes příbramský potok. Zejména se jedná o lávky v areálu Nového rybníka. Na jejich realizaci už město vybralo zhotovitele, kterým bude společnost INVESSALES, která lávky vybuduje za cenu 3 806 373,30 Kč bez DPH.

„Počítáme v letošním roce s rekonstrukcí tří lávek v areálu Nového rybníka, které jsou ve velmi špatném stavu. Dále hodně tlačíme na realizaci lávky na Rynečku, která vede k Mariánské ulici „, uvedl místostarosta města Martin Buršík.

Práce mají zahrnovat demolici stávajících lávek a výstavbu nových. To ale nejsou jediné stavební práce které mají letos v areálu Nového rybníka proběhnout.

Parkurové hřiště

Dále by v areálu mělo vzniknout modulární parkurové hřiště pro děti i dospělé a to v oblasti mezi skateparkem a volnočasovým hřištěm, kde doplní koncept sportovní zóny. Oficiální otevření hřiště je v plánu na den dětí 1. 6. 2022, v rámci akce Dětský den na Nováku, chystané Sportovním zařízením města Příbram.

Nový vstup do areálu Nového rybníka a zastávky BUS

Také vstup do areálu Nového rybníka od Březnické ulice by měl projít proměnou. „Prostor bude vypadat úplně jinak. Vybudují se zde nové chodníky, a i nová brána do objektu,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

V Březnické ulici, mají také v letošním roce vzniknout dvě autobusové zastávky. Ty mají sloužit jak pro návštěvníky Nováku, tak i pro řidiče, kteří budou mít možnost odstavit svá vozidla na nově vznikajícím parkovišti Na Flusárně.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy