Cenu Přístav 2022 za podporu mimoškolní výchovy získal starosta Jinců Josef Hála

PRAHA /JINCE – Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 26. května 2022 devět svých tradičních, výročních ocenění lidem, kteří významně podporují mimoškolní práci s dětmi a mládeží. Jedním z oceněných je i starosta Jinců Josef Hála.

Laureáty Ceny Přístav 2022 jsou: vedoucí redaktor a dramaturg pořadu Zprávičky České televize Petr Kopecký, senátor, lékař a pedagog Lumír Kantor, poslanec PS PČR Marek Výborný, senátor a místostarosta města Krásná Lípa Zbyněk Linhart, ředitel ZŠ a MŠ Mladá Boleslav a člen zastupitelstva Mladé Boleslavi Tomáš Suchý, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, starosta města Úštěk Jan Mazíni, starosta městyse Jince Josef Hála a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Cena Přístav je symbolickým výrazem uznání představitelům veřejné správy a samosprávy – často na lokální či regionální úrovni – ale také společnostem či jednotlivcům za jejich přínos k rozvoji mimoškolní práce s dětmi a mládeží. Cena má podobu ručně broušené karafy ve tvaru majáku s motivy vycházejícími z loga ČRDM. Jeden každý kus je vlastně originálem, neboť se od sebe odlišují drobnostmi ve zpracování. Spodní část karafy navíc zdobí emotivní tematické poselství.


Zhruba tříhodinové setkání zástupců ČRDM s laureáty se odehrálo na zahradě a ve vile Impact Hub na pražských Vinohradech. Předávání samotného ocenění mělo podobu zahradní slavnosti a probíhalo v příjemné atmosféře, jež se nesla tak trochu i v lehce nostalgickém duchu první republiky.

Starosta Josef Hála byl na cenu nominován za osobní angažovanost Josefa při podpoře akcí a projektů pro děti a mládež v regionu. Právě díky ní existuje mateřské centrum Jinečáček, tři dětská hřiště, společenské centrum Josefa Slavíka či komunitní centrum pro akce místní mládeže. Jeho podpoře se těší třeba organizace Pionýr, Sokol Jince nebo Tělovýchovná jednota Jince a další. Podporoval omlazení zájmových organizací hasičů, zahrádkářů, šachistů, chovatelů nebo včelařů.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy