TFA Bohdanka vyhráli profesionální hasiči z Příbrami

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Ve čtvrtek 26. května se už po deváté konala u malebné rozhledny Bohdanka, která je od roku 2011 dominantou nad obcí Bohdaneč na Kutnohorsku, krajská soutěž v disciplínách TFA „O pohár ředitele HZS Středočeského kraje“. 

Celá soutěž odstartovala v deset hodin, kdy všechny účastníky soutěže při slavnostním nástupu přivítal ředitel územního odboru Benešov plk. Ing. David Vratislavský. Soutěžícím popřál mnoho štěstí a sportovních úspěchů.

I přestože se účastnící na Bohdance pravidelně potýkají se silným větrem, letošní počasí soutěži přálo a tak přijelo poměřit své síly celkem 79 účastníků, z toho dokonce jedna žena – Denisa Vápeníková z HZS Vysočina. Kromě závodníků z HZS Středočeského kraje se klání zúčastnili borci z šesti dalších krajů. Stejně jako při minulém ročníku, se i letos na start postavil ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D. Startovní pole bylo rozděleno do kategorie A (do 40 let) a B (nad 40 let). V soutěži o putovní pohár se každému středočeskému územnímu odboru sčítaly časy tří nejlepších závodníků.

Fyzičku všech účastníků prověřilo nejprve sedm vyčerpávajících disciplín – roztažení a balení hadic, překonání dvoumetrové bariéry, šedesát střídavých úderů palicí do hammer boxu, transport figuríny vážící 80 kilogramů, přenesení dvou kanystrů naplněných vodou a vytažení břemene lanem do prvního patra rozhledny. Následně museli všichni vystoupat po 216 schodech na vyhlídkový obchvat rozhledny Bohdanka. To vše museli závodníci absolvovat v zásahovém oděvu s helmou a dýchacím přístrojem na zádech jako zátěží. O tom, jak moc je tato soutěž náročná, svědčí i fakt, že na vrcholu je tradičně připravena posádka středočeské záchranky s kyslíkem a defibrilátorem.

První tři místa kategorie A:

První tři místa kategorie B:

Poděkování za přípravu i průběh soutěže patří organizátorům z benešovského územního odboru, Sportovnímu klubu HZS Středočeského kraje, rozhodčím, zdravotníkům a vedení obce Bohdaneč.

Kompletní výsledková listina zde.

FOTO: MV-GŘ HZS ČR oddělení dokumentace – Jiří Dvořák

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy