Tip na výlet: Škoda muzeum v Mladé Boleslavi

MLADÁ BOLESLAV – Obdivovatele světa na kolech i českého kumštu uvítá automobilový ráj v Mladé Boleslavi. Vydejte se s námi na putování historií motorismu do ŠKODA Muzea ve Středočeském kraji. V moderních prostorách na vás čekají zářivé exponáty, poutavé expozice a prohlídky pro celou rodinu.

Více než 340 nablýskaných položek čítá rozsáhlá sbírka ŠKODA Muzea, která je navíc pravidelně rozšiřována o další exponáty. Vydejte se s námi na jízdu historií automobilismu od jízdního kola L&K SLAVIA, přes první automobil VOITURETTE, až po současné moderní vozy ŠKODA SUPERB či FABIA MONTE CARLO.

Ve veřejně přístupném depozitáři v prostoru bývalé slévárny čekají na vaše obdivné pohledy pečlivě restaurované a renovované prototypy a sportovní vozy. Když budete mít štěstí, můžete část vozů obdivovat i mimo prostory muzea. Flotila 24 vozů, která se pravidelně účastní např. veteránských rallye, je klenotem celé sbírky. Přijďte i vy nahlédnout „pod kapotu“ vozů, které dělají naší zemi dobré jméno ve světě již více než 100 let.


ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi nabízí možnost prohlídky expozic muzea, výstav i depozitáře prototypů. Nasát vůni motorů a pokochat se umem starých mistrů i současnými trendy můžete navíc s celou rodinou.

Prohlídku ŠKODA Muzea s průvodcem je nutné rezervovat, a to několik dnů až týdnů předem (dle vytíženosti průvodců). Před prohlídkou s průvodcem je doporučeno se 10 minut před plánovanou exkurzí dostavit na recepci ŠKODA Muzea, kde si Vás průvodce vyzvedne. Dětská prohlídka s průvodcem nabízí ideální možnost strávení volného času s dětmi. Na děti čeká průvodce v podobě Škoda maskota, odrážedla v podobě ŠKODA vozů či pracovní listy, které cestu po expozici promění v dobrodružnou výpravu. Prohlídku je nutné rezervovat předem.
Depozitář se sbírkou prototypů a sportovních vozů se nachází 150 metrů od ŠKODA Muzea a je přístupný v rámci běžné otevírací doby muzea po dohodě na recepci.
Návštěvu ŠKODA Muzea je možné spojit s prohlídkou Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích v rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného.
ŠKODA Muzeum si můžete projít v rámci prohlídky s průvodcem i bez průvodce.

Otevírací doba ŠKODA Muzea je od pondělí do neděle od 9 do 17 hodin. Výjimkou je 31. prosinec, kdy má muzeum otevřeno od 9 do 14 hodin. O státních svátcích 24.–26. prosince a 1. ledna je zavřeno.

Vstup do ŠKODA Muzea se psy je zakázán, výjimku mají pouze asistenční zvířata.

Budova ŠKODA Muzea je bezbariérová, takže je pohodlně přístupná i s kočárkem, se kterým můžete navštívit celou expozici. Depozitář nemá bezbariérový přístup.

Parkovat můžete zdarma na vyhrazených parkovištích ŠKODA Muzea. V hlavní sezóně z důvodu vysokého zájmu o návštěvu muzea mohou být tato parkoviště již zaplněna. Návštěvníkům potom doporučujeme využít možnost parkování v okolí, např. v nákupním centru Bondy.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy