V Rožmitále se konala akce Ve vodě nežijí jen vodníci

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – V rožmitálském sportovně-rekreačním areálu se to v pondělí 23. května hemžilo vodníky, rybáři, ale hlavně dětmi.

Konala se tu akce Ve vodě nežijí jen vodníci, kterou zorganizovala rožmitálská organizace Českého rybářského svazu spolu s vedoucími a členy místního rybářského kroužku. Projekt Středočeského územního svazu Ve vodě nežijí jen vodníci je zaměřen na propagaci rybářství mezi dětmi. Cílem je dětem ze škol a školek ukázat, co rybařina obnáší. Tato akce se však neodehrává ve třídách, nebo na plakátech, ale na březích našich vod. Díky tomu mají děti možnost si vše osahat a vyzkoušet v praxi, protože jedině tak opravdu zjistí, jestli je rybaření zajímá. Akce v Rožmitále pod Třemšínem se zúčastnily děti z rožmitálské a vranovické mateřské školy a přišli také žáci Speciální základní školy Rožmitál pod Třemšínem. Skupinky dětí absolvovaly úkoly na jednotlivých stanovištích, dozvěděly se mnoho zajímavého a na konci je ještě čekalo focení s vodníky a předání odměn.

„Dětem z Mateřských školek jsme se snažili přiblížit kouzlo rybařiny, seznámit je s tímto krásným koníčkem, ukázat jim přírodu a zvířátka kolem vody. Ve dvou kolech se nám podařilo oslovit více jak 200 dětí a seznámit je s rybami, pruty, mohli si zkusit nahodit, složit puzzle s rybičkami, házet na terče, nebo dokonce vidět několik druhů ryb naživo. Děti byly učenlivé a projevovaly opravdový zájem. Akce byla moc pěkná a povedená“, uvedla vedoucí rybářského kroužku Jaroslava Nassová.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy