Video: Jana Havelková a Ján Chvalník úspěšní v ankětě Ceny hejtmanky za rok 2021

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Nedávno se předávaly Ceny hejtmanky za rok 2021. Jde o ocenění pro osobnosti, které jsou spjaté se Středočeským krajem a jejich činnost, čin nebo dílo je něčím mimořádné. Osobnosti nominuje veřejnost, o vítězích v jednotlivých kategoriích s výjimkou Ceny veřejnosti rozhoduje porota složená ze zástupců kraje a odborníků.

Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje bylo nominováno celkem 36 osobností. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodovala komise složená ze členů Rady Středočeského kraje, zástupců zastupitelských klubů a odborníků z jednotlivých oblastí. O vítězi v kategorii Cena veřejnosti se rozhodovalo prostřednictvím hlasování veřejnosti na webu Středočeského kraje.

Z Příbramska byla oceněna za hrdinský čin a společnskou odpovědnost Jana Havelková a za kulturu řezbář Ján Chvalník.

Jana Havelková – Hrdinský čin a společenská odpovědnost

Paní Jana Havelková dlouhodobě a nezištně pomáhá znevýhodněným dětem z Příbrami a okolí. Pořádá charitativní akce, organizuje oslavy narozenin dětí z dětského domova Pepa a rozděluje a rozváží potravinovou pomoc znevýhodněným rodinám. To vše dělá ve svém volném čase bez nároku na honorář. 

Ján Chvalník – Kultura

Dlouhodobě působí ve spolku Příbramských betlémářů, který se snaží zachovat betlémářské tradice na Příbramsku a pečuje o rozšiřování rozsáhlé sbírky historických i současných betlémů. Věnuje se také návrhům mincí a vydává regionální pamětní mince. 

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy