Za antickým Římem do Březnice na příměstský tábor spolku Rosenthal

BŘEZNICE – Poutavé příběhy z dávných časů antické Itálie ožijí na dětském příměstském táboře v Březnici, který bude plně režii spolku Rosenthal. Jedná se o dobrodružnou pětidenní akci pro kluky i holky. Účastníci se přirozenou a zábavnou cestou dozví o historii nejen skrze dobové kostýmy, mnoho rekvizit i zbraní, ale hlavně díky příběhu, kterým prochází. K tomu si také vyzkouší tradiční řemesla, budou malovat erby a dělat mnoho dalších rukodělných aktivit vše opět v autentické historické atmosféře.

V dobách největší slávy antického Říma se davy bavily sledováním krvavých soubojů na život a na smrt. Gladiátorské boje pro jedny představovaly životní příležitost vybojovat si svobodu a slávu, zatímco pro druhé pouze krutou formu zábavy. Gladiátoři ovšem nebyli jen udatnými bojovníky, jednalo se hlavně o otroky bez svobodné vůle. Příběh našeho tábora se začal psát, když se jeden z nich rozhodl vzít osud do vlastních rukou. Jak to s udatným gladiátorem dopadlo se dozví účastníci tradičního letního příměstského tábora Škola šermu v Březnici.

Letos se děti vydají na dobrodružnou historickou výpravu dějinami antického Říma a poznají, jak se žilo obyčejnému lidu i mocným panovníkům. Setkají se s dávnými postavami, které známe z pověstí a legend, ale i s těmi, na které historické knihy zapomněly. Účastníci Školy šermu se na pět dní promění v odvážné bojovníky a v hrdinských bojích se utkají nejen se svými nepřáteli, ale i s magickými silami. V neposlední řadě se přiblíží obyčejnému dobovému životu, vyzkouší si tradiční česká řemesla, zvyky a náboženské rituály.

Příměstský tábor se koná od 1. do 5. srpna 2022 ve městě Březnice a je primárně určen pro dívky a chlapce od 9 do 13 let. Školu šermu pořádá spolek Rosenthal z. s., který již přes deset let vytváří zážitkové akce pro děti a mládež v podobě příměstských táborů a víkendových terénních her. Přihlášku a doplňující informace o táboře najdete zde: www.taborskolasermu.cz

Rosenthal z. s.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy