Aktivity pro pěší i cyklisty

PŘÍBRAM – Město Příbram se v letošním roce připojilo ke dvěma celostátním akcím – 10 000 kroků a Do práce na kole. Vyhlášení výsledků prvně jmenované aktivity proběhlo při cykloodpoledni s názvem Šlápni do toho.

Do dubnové výzvy 10 000 kroků se registrovalo v našem městě 76 jednotlivců a 8 týmů. Mezi městy Příbram skončila na dvacátém místě z 91 přihlášených, což je velmi pěkný výsledek. „Při akci Šlápni do toho jsem měl opět tu čest předat ceny nejlepším účastníkům výzvy 10 000 kroků. Mezi oceněnými byla řada těch, se kterými jsme se setkali již v loňském roce při podzimní výzvě,“ říká 1. místostarosta Martin Buršík.

Vyhlášení výsledků proběhlo v rámci cykloodpoledne Šlápni do toho. Při akci si mohli zájemci vyzkoušet elektrokola, koloběžky, nechat si seřídit svá kola nebo si nechat poradit s výběrem správného kola či koloběžky.

Druhou výzvou, která probíhala v květnu je akce Do práce na kole. „Cyklistika je v našem městě stále oblíbenější. Pro cyklisty se snažíme hledat dopravní řešení pro nejlepší, a především nejbezpečnější cestu městem a zároveň je naším cílem rozšířit další cyklostezky směrem z města do Brd,“ dodává místostarosta Buršík.

Vyhlášení výsledků akce Do práce na kole proběhne 19. června při Novák festu.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy