Kraj: Dotace na podporu center duševního zdraví i mimořádné dotace pro sociální služby v celkové výši přes 25 milionů korun

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Dotační program pro financování sociální části center duševního zdraví a multidisciplinárních týmů pro cílové skupiny děti, lidi s demencí, lidi s problematikou závislosti a nařízeným ochranným léčením ve výši 15,6 milionů korun a mimořádné dotační řízení na financování sociálních služeb ve výši 10 milionů schválila na svém zasedání krajská rada. Oba dotační programy budou vyhlášeny v srpnu po schválení Zastupitelstvem.

Nabídka sociálních služeb ve Středních Čechách zahrnuje širokou škálu pomoci. Jde např. o sociální prevenci a odborné sociální poradentství jako jsou krizová pomoc, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, pro seniory či osoby se zdravotním postižením, kontaktní centra, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, raná péče, dále jsou to pobytové sociální služby, osobní asistence či tísňová péče. Radní pro sociální oblast Martin Hrabánek k tomu doplňuje: „Skutečný rozsah sociálních služeb je mnohem širší. Od 1. července dochází k upravování kapacity poskytovatelů sociální služeb. Právě pro tyto úpravy je mimořádná dotace ve výši 10 milionů určena.“

Rozvíjet a zabezpečit síť služeb pro lidi s duševním onemocněním, to je hlavním účelem dotace v programu pro financování sociální části center duševního zdraví a multidisciplinárních týmů pro cílové skupiny dětí, lidí s demencí, lidí s problematikou závislosti a lidí s nařízeným ochranným léčením. Ty jsou poskytovány v souladu s Národním akčním plánem pro duševní zdraví 2020-2030. Cíle programu vysvětluje radní Hrabánek: „Cílem dotačního programu pro letošní rok je zabezpečit poskytování sociální části již existujících zdravotně-sociálních služeb v oblasti duševního zdraví. Jeho prostřednictvím chceme podpořit další rozvoj sítě služeb pro lidi s duševním onemocněním ve Středočeském kraji.“ Z programu lze podpořit okruh činností související s poskytováním služeb center duševního zdraví pro cílové skupiny, přičemž podmínkou těchto služeb je, aby byla poskytována jak zdravotní část, tak část sociální.

Oba dotační programy podléhají schválení krajským zastupitelstvem. Vyhlášení je plánováno na začátek srpna, od 01.08.2022 do 05.08.2022. Podrobnosti k oběma programům najdete na stránkách krajského úřadu Středočeského kraje.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy