Města a obce mohou i nadále čerpat dotace na homogenizaci silnic

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeský kraj poskytne dotace na homogenizaci povrchu vozovek po výkopových pracích. Na dnešním jednání to schválili krajští zastupitelé. Peníze na kompletní obnovu vozovek poputují z dotačního Programu 2022, resp. Fondu homogenizace krajské dopravní infrastruktury.

„Pokud města a obce budují kanalizaci anebo rekonstruují stávají inženýrské sítě, musí stavební firmy obvykle rozkopat i část krajských silnic. Aby nevznikaly jen nevzhledné záplaty, třeba jen na polovině vozovky, dostanou od nás městské a obecní úřady peníze na zcela nový, homogenizovaný povrch,“ vysvětluje Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy a pokračuje: Nejčastěji jde o nový živičný koberec.“

Peníze kraj vyplácí ze svého dotačního Programu 2022. V letošním roce mohly samosprávy čerpat na stavební práce tohoto druhu 75 milionů korun, kraj ale eviduje žádosti zatím jen za více než 21 milionů korun. „Vyzývám tak vedení měst a obcí, se o dotaci přihlásila. Čas na podání žádosti je jen do konce září letošního roku,“ informuje Karel Bendl.

Odbor dopravy Krajského úřadu SK už provedl formální kontrolu a hodnocení doposud podaných žádostí. Pořadí žadatelů bylo sestaveno podle data a času řádného podání. Finanční prostředky poputují na opravu silnice III/27929 mezi Žehrovem a Skokovy, do Horek nad Jizerou, Hlásné Třebaně, Vinařic, Libeže, Svaté a Újezdu na Hořovicku.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy