Nový Rybník v Příbrami bude tento pátek v obležení policie, armády, hasičů, záchranářů a dalších bezpečnostních složek

PŘÍBRAM – V pátek 10. června areál Nového rybníka ovládnou bezpečnostní složky, složky integrovaného záchranného systému a další organizace, které svoji činnost předvedou při čtvrtém ročníku akce Den bezpečné Příbrami.

„Čtvrtý ročník akce Den bezpečné Příbrami nám v letech 2020 a 2021 překazila covidová opatření. O to více nás nyní těší, že se v pátek 10. června budeme moci opět setkat a představit veřejnosti činnost jednotlivých složek. V čase od 9 do 16 hodin bude připravena řada dynamických i statických ukázek,“ zve na Den bezpečné Příbrami místostarostka Zorka Brožíková s tím, že své si najdou všechny věkové skupiny.

Stejně jako v minulých ročnících, i letos budou mít v areálu Nového rybníka svá stanoviště nejen ty nejznámější složky jako Policie ČR, Záchranná služba, Hasičský záchranný sbor, Armáda ČR, ale setkat se budete moci také např. se zástupci Celní správy, kteří předvedou mobilní rentgen, přítomni budou zástupci Českého červeného kříže, Oblastní nemocnice Příbram, stanoviště zde bude mít BESIP a řada dalších organizací. K vyzkoušení bude mimo jiné laserový střelecký trenažér či otočný simulátor nárazu. Své vybavení předvedou příslušníci pyrotechnické služby a chybět nebude koňská hlídka Městské policie hl. m. Prahy. Návštěvníky dále čeká prezentace projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS), řada dynamických ukázek činnosti jednotlivých složek a také tematický fotokoutek.

„V rámci akce Den bezpečné Příbrami bude od 12 do 15 hodin Městská policie Příbram zajišťovat forenzní značení kol a koloběžek. Pokud tedy občané zvažují, že si své sportovní prostředky nechají touto metodou označit, mohou tak učinit při návštěvě akce,“ doplňuje informace Lucie Máchová, manažerka prevence kriminality.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy