O víkendu proběhnou „Sousedské slavnosti“ v Lazci

PŘÍBRAM /LAZEC – V pátek a sobotu se konjí v Lazci „Sousedské slavnosti“ spojené s promítáním filmů pod širým nebem.

Lazec, jakožto místní část Příbrami, je jedna z typických starých venkovských podbrdských osad s kapličkou, ležící na okraji CHKO Brdy. První písemná zmínka o vesnici je z roku 1379. Společenská a kulturní akce nazvaná Sousedské slavnosti je relativně nový rozbíhající se pohodový komunitní projekt, vznikající z návrhů jednotlivých osadních výborů.

Nelze se divit, že i lidé z řady vesniček, byť jsou formálně součástí velké Příbrami, mají potřebu se pravidelně scházet, pohovořit, podívat se na pěkný film v improvizovaném letním kině, něco pojíst a popít, pobýt se sousedy.

V rámci Městského kulturního centra v Příbrami půjde letos o nový projekt a věříme, ač jde hlavně o iniciativu místních, že i těmto menším společenským událostem můžeme pomoci. Byli bychom rádi, kdyby se s námi přišli pobavit i lidé ze sousedních vesnic či samotné Příbrami.

„První díl Sousedských slavností proběhl loni ve Svatohorských sadech. Letos, poprvé se zapojením našeho Městského kulturního centra, pořádáme Sousedské slavnosti v Lazci. Budeme rádi, když na tuto neformální společenskou událost dorazíte i Vy. Těšíme se na Vás,“ uvedl Vlasta Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram.

Promítání začínají v pátek 24. 6. a v sobotu 25. 6. okolo 21.00, po západu slunce. Filmové tituly si vybrali obyvatelé. Bude připraveno občerstvení. Deky a teplé oblečení si vezměte určitě s sebou. Parkování bude připraveno pro omezený počet vozů, proto si raději udělejte procházku.

Vstup na akci je zdarma.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy