Od července bude mít turistická linka více zastávek

PŘÍBRAM – S platností od 1. července dochází k úpravě jízdních řádů u linky MHD 7A a turistické linky MHD 5B. Turistická linka bude obsluhovat další zastávky.

Linka MHD 7A od začátku prázdnin nebude obsluhovat zastávku „Háje otočka“. K této změně dochází za základě žádosti obce Háje s odůvodněním, že dopravní obslužnost obce je dostatečně zajištěna smlouvou se Středočeským krajem.

Druhá změna, tentokrát s přidáváním zastávek, se týká turistické linky MHD 5B, která vyjíždí na trasu o víkendech a svátcích. „Tuto linku pravidelně využívají vedle turistů a cyklistů také obyvatelé města a osad. Z tohoto důvodu na trasu přidáváme dvě zastávky. První z nich je zastávka Příbram, Březové Hory, stadion, která přiblíží cestující k Lesoparku Litavka. Druhá zastávka bude sloužit především obyvatelům Orlova, kdy od 1. července bude obsluhována zastávka s názvem Příbram, Orlov, U Kříže,“ upřesňuje změny starosta Jan Konvalinka.

Připomeňme, že turistická linka MHD 5B bude jezdit pravidelně o víkendech a svátcích až do 11. září 2022. Jízdné je placené dle běžného tarifu a přeprava jízdních kol je zajištěna bezplatně.

Jízdní řád je ke stažení na webových stránkách města: https://1url.cz/TrWGy.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy