Prokopskou ulici opraví 1.SčV, náklady vyjdou na 50 milionů

PŘÍBRAM – Zakázku na dlouho planovanou opravu Prokopské ulice v Příbrami na Březových Horách získala společnost 1. SčV, náklady jsou kolem 50 milionů korun. Radní schválili výběr dodavatele, práce by měly být dokončeny v létě příštího roku.

Původně se ale počítalo s částkou okolo 35 milionů, ovšem vše je dnes dražší a tak cena stoupla na zmíněných 50 milionů. Stavbu chtělo město zahájit dříve, ale potíkalo se i z dalšími problémy „Během veřejné zakázky docházelo k průtahům, protože tam bylo mnoho dotazů z řad uchazečů. Museli jsme je pracně vypořádávat s projekční firmou Pontex, která se zcela optimálním způsobem ujala svého úkolu a proto trvalo dlouho vybrání dodavatele, ale jsme rádi, že ho konečně máme,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Komunikace a chodníky by měly získat svoji původní historickou podobu. Dosavadní kamenné obruby a kostky dělníci znovu použijí při pokládce. Součástí prací bude obnova kanalizačního a vodovodního řadu včetně přípojek, vybudování plynovodu, výměna veřejného osvětlení, vybudování polozapuštěných kontejnerů a likvidace starého horkovodu.

Řidiči musejí v souvislovsti se zahájením stavby počítat s dopravním omezením. Město chce ale dbát na to, aby při rekonstrukci nebyla zásadně omezena obslužnost oblasti a byl zajištěn přístup vozidel ntegrovaného záchranného systému či popelářů. Snahou města je také zabránit zvýšené prašnosti, hluku a vibracím během stavby.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy