Středočeská Zdravotnická záchranná služba pořídí nové přístroje pro automatickou nepřímou srdeční masáž

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeská Zdravotnická záchranná služba pořídí nové přístroje pro automatickou nepřímou srdeční masáž. Ty pomohou ke zefektivnění péče o pacienty se srdeční zástavou. Pořízení přístrojů schválili radní.

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje chce ze svého fondu investic zakoupit pět těchto přístrojů v celkové hodnotě 2 150 000 Kč. Nepřímou masáž srdce je většinou nutné provádět minuty až desítky minut, přičemž záchranáři v tu chvíli nemohou dělat další nezbytné život zachraňující úkony. Přístroje pro automatickou nepřímou srdeční masáž slouží v případě nutnosti resuscitace pacienta, přičemž zajistí provádění vysoce kvalitních kompresí hrudníku zcela bez použití rukou záchranáře. Umožní tak posádce zaměřit se právě na ostatní život zachraňující úkony.

„Jsem rád, že se neustále daří posouvat vybavení našich záchranářů na vyšší úroveň a tím zlepšovat péči o pacienty. Tyto nově pořízené přístroje budou využity u těch zásahů, kde bez nadsázky o životě či smrti rozhoduje každá minuta,“ vysvětlil náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). Přístroje budou rozmístěny na výjezdových stanovištích záchranky napříč Středočeským krajem tak, aby jejich využití bylo co nejefektivnější.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy