Taneční mistr Jiří Dohnal obdržel Cenu města Příbram za tento rok

PŘÍBRAM – Při závěrečném koncertu 53. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka byla předána Cena města Příbrami, kterou v letošním roce obdržel Jiří Dohnal.

Na sklonku loňského roku mohli občané našeho města nominovat osobnosti na udělení Ceny města Příbrami. Z došlých návrhů odborná komise vybírá kandidáta, jehož schvaluje nejprve rada a poté zastupitelstvo. V letošním roce byla Cena města Příbrami za celoživotní působení v oblasti výuky tance a společenské výchovy a za dlouholetý přínos kulturnímu životu ve městě udělena panu Jiřímu Dohnalovi.

„Cena města byla udělována podruhé a já měl opět tu čest ji předat. Oceněným byl tentokrát pan Jiří Dohnal, člověk, který několik generací občanů našeho města provedl tanečními kurzy a vštěpil jim základy společenského chování. Jeho celoživotní práce je hodna tohoto ocenění,“ uvedl po předání ceny starosta Jan Konvalinka a zároveň dodal: „53. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka je za námi. Celá série koncertů byla jako vždy skvěle připravena, za což je třeba poděkovat paní Albíně Dědičík Houškové. Již nyní se osobně těším na další ročník, který jako město opět v co největší míře podpoříme.“

Cena města Příbrami bude udělována i v příštím roce. Nominace bude možné podávat opět koncem roku, nicméně již nyní můžete přemýšlet nad tím, kdo by si toto ocenění zasloužil.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy