U dětí bodoval především kouřový stan

PŘÍBRAM – Hasiči, policisté, vojáci, záchranáři, celníci, kynologové, vězeňská služba a řada dalších v pátek 10. června představili svoji práci ve prospěch veřejnosti při Dni bezpečné Příbrami. Akce se s ohledem na předchozí covidové roky mohla konat až po čtyřech letech.

Statické i dynamické ukázky práce jednotlivých složek si v průběhu dne užilo zhruba kolem dvou tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. „Mezi dětmi byl jednoznačně největší zájem o kouřový stan, ve kterém měly za úkol zachraňovat plyšové medvídky. Tento stan simuluje práci hasičů v zakouřeném prostředí. Plno bylo po celý den také na člunech Policie ČR a Sboru dobrovolných hasičů, které brázdily hladinu rybníka. V letošním roce jsme poprvé měli k dispozici otočný simulátor nárazu a prezentován byl také projekt POKOS – příprava občanů k obraně státu. Nechyběly ukázky záchrany osob a první pomoci, vyprošťování z havarovaného vozidla nebo hašení požáru,“ říká manažerka prevence kriminality města Příbram Lucie Máchová.

Práce v oblasti prevence kriminality je pro město důležitá a jedním z dílků je i Den bezpečné Příbrami. Veřejnost má tímto způsobem možnost přiblížit si činnost jednotlivých složek a mnohdy si alespoň v omezeném rozsahu jejich práci vyzkoušet. Díky patří všem, kteří se na organizaci takto rozsáhlé akce podíleli a samozřejmě také návštěvníkům. Další den bezpečné Příbrami plánujeme uspořádat v roce 2024,“ dodala místostarostka Zorka Brožíková.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy