Je vám horko? Vydejte se ochladit do podzemí hornického muzea

PŘÍBRAM – Venku horko na padnutí. Chodit po hradech a zámcích se nedá. Co takhle zchladit se třeba v podzemí Hornického muzea v Příbrami.

Příbramské hornické muzeum nabízí několik prohlídkových tras, kde je až o desítky stupňů méně, než venku na slunci v posledních dnech. V podzemí je stálá teplota 10 až 12 stupňů Celsia. Velké teplotní změny při vstupu i východu z podzemních prostor se ani kardiaci bát nemusejí, přechod teplot je postupný.

Návštěvníci mohou podzemní trasy navštívit každý den v týdnu kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Vybrat si mohou mezi čtyřmi prohlídkovými trasami různé délky a hloubky. V areálu dolu Anna je možné projet důlním vláčkem Prokopskou štolou až k nejhlubší šachtě březohorského revíru a nahlédnout do hloubky 1600 metrů nebo sfárat do podzemí výtahem a projít třičtvrtě kilometru dlouhou důlní chodbou zvanou Wasserlauf ze 16. století či sestoupit do podzemního labyrintu nově zpřístupněné komory vodního kola.

„Na důl Anna lze též dojít z dolu Vojtěch spojovací Vodní štolou z konce 18. století v délce 330 metrů. Další neobvyklou možností je jízda do podzemí po skluzavce dlouhé 51 metrů k unikátnímu obřímu vodnímu kolu o průměru 12,4 metrů na dole Drkolnov z 19. století,“ přiblížil ředitel muzea Josef Velfl.
Vzhledem k nízké teplotě a stálému vlhku v podzemí by návštěvníci měli na prohlídku zvolit vhodné boty a přibalit si nějaký ten svršek navíc.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy