Noir Film Festival poprvé nabídne také projekce pro neslyšící

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V rámci spolupráce se Středočeským krajem, které bylo začátkem června stvrzeno podpisem memoranda, připravili organizátoři filmového festivalu Noir Film Festival poprvé v historii akce také vybrané projekce pro neslyšící. Desátý ročník Noir Film Festivalu proběhne od 17. do 21. srpna v působivých kulisách hradu Český Šternberk.

Noir Film Festival se uskutečňuje od roku 2013 na hradech na území Středočeského kraje. Pro letošní rok připravili organizátoři filmového festivalu ve spolupráci se Středočeským krajem pro vybrané projekce titulky pro neslyšící. „Kulturní akce by měly být přístupné všem lidem bez rozdílu. Jsem proto rád, že nám pro letošní rok vyšly organizátoři vstříc, a projekce vybraných filmů teď budou moci navštívit i naši neslyšící spoluobčané.“ uvádí radní pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči Václav Švenda. „Podpora znevýhodněných skupin našich spoluobčanů je dlouhodobě naší prioritou. Velice proto oceňuji i nabídku filmů pro neslyšící, která bude v rámci filmového festivalu uvedena,“ doplňuje radní pro oblast sociální Martin Hrabánek.

10. ročník Noir Film Festivalu proběhne na hradě Český Šternberk ve dnech 17. až 21. srpna. Titulky pro neslyšící jsou vybaveny tyto filmové projekce:

19. 8. – Probuzení (12:45)

19. 8. – Zvuk zuřivosti (15:15),

20. 8. – Dálnice zlodějů (13:15)

21. 8. – Mrtvý mezi živými (11:15)

Kompletní program najdou zájemci ZDE.

Noir Film Festival letos slaví 10. narozeniny. Unikátní žánrová akce se v roce 2013 se konala na hradě Kokořín Letos se již podruhé v řadě bude konat na hradě Český Šternberk. Středočeský kraj dlouhodobě spolupracuje s organizátory festivalu, letos v červnu bylo podepsáno Memorandum o spolupráci, které si klade za cíl rozvoj turistického ruchu v kraji.

Noir Film Festival je každoroční přehlídkou filmu noir, specifického fenoménu světové kinematografie. Program sestává jak ze zástupců tzv. klasického filmu noir, který vznikal v éře hollywoodských studií ve 40. a 50. letech, tak z pozdějších inkarnací, které je možné identifikovat napříč světovou kinematografií. Zdroj: https://www.noirfilmfestival.cz/cz/festival/festival/

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy