Opravy a stavební práce v areálu Nového rybníka budou probíhat i v létě

PŘÍBRAM – V areálu Nový rybník nyní probíhají práce na opravě lávek a vstupů do areálu včetně chodníků, to vše s důrazem na bezpečnost a kvalitu prostředí. Postupnou rekonstrukcí prochází také minikemp a v polovině prázdnin se návštěvníci dočkají opravy velké trampolíny. Novinkou letní sezony bude hřiště na pétanque.  

Návštěvníky čekají v průběhu léta ztížené podmínky u dvou vstupů do areálu. „O realizaci atraktivnějšího hlavního vstupu do areálu usilujeme už poměrně dlouhou dobu a jsem rád, že se nyní městu podařilo tuto realizaci vysoutěžit. I když jsme nechali před započetím prací proběhnout alespoň ty největší akce sezony, jako Novák Fest nebo Den dětí, bude období realizace pro návštěvníky přesto ne úplně komfortní. Věřím však, že za důstojný vstup do jinak překrásného areálu to stojí,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.

Hlavní vstup z Březnické ulice projde kompletní renovací, která již probíhá a měla by trvat do září 2022. Již začátkem června byly zahájeny také práce na kompletní přestavbě tří lávek u hlavního vstupu, vedoucích přes potok. „Pro návštěvníky bude provizorně zřízen vstup mezi uzavřeným hlavním vstupem a vstupem u skateparku a přestavba lávek bude probíhat postupně. Vždy tedy bude možné alespoň jednu z lávek využít, a projít tak na hráz Nového rybníka,“ přibližuje průběh realizace Slaba. Další práce budou probíhat na vstupu u Adventure golfu. Tady vznikne nový přístupový chodník, aby bylo možné bezpečně procházet podél Milínské ulice.

Velkou revitalizací prochází také minikemp v horní části areálu. „V prostoru, kde se dříve poměrně nepohodlně stanovalo a parkovalo, nyní budujeme tzv. stellplatzy pro karavany. Dojte k narovnání terénu a ve třech úrovních tak zde nově zaparkuje až 8 karavanů. To vše s veškerým komfortem,“ říká Slaba. 
Stellplatzy v areálu Nový rybník budou sloužit jako karavanová stání na zpevněné ploše, kde lze zůstat stát přes noc, provádět základní údržbu, doplnit si pitnou vodu, dobít baterie a zbavit se odpadu, včetně šedé vody a chemické toalety. Doprovodné služby je možné využívat již nyní, v nejbližší době budou k dispozici také pračky. Samotné úpravy terénu pro stání budou probíhat až po sezoně, aby bylo vše hotové na příští léto.

Poté, co Sportovní zařízení města Příbram informovala o protržení velké trampolíny, které již nebylo možné opravit, bylo s vedením města konzultováno zakoupení nové plachty k trampolíně. Tato oprava byla schválena a realizace výměny povrchu proběhne na přelomu července a srpna.

Další novinkou zejména pro starší generaci návštěvníků bude hřiště na pétanque. To vznikne v prostoru u víceúčelového hřiště pod hrází. V současné tobě také probíhají dokončovací práce na opravě budovy „Nataša“ a od července začínají probíhat Animační programy Areálu Nový rybník.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy