Podpora kraje na paliativní a hospicovou péči je oproti loňsku dvojnásobná

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Celkem 6 milionů korun letos vyhradil Středočeský kraj na dotace ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci tematického zadání Zdravotnictví. Rozdělení fondu schválili zastupitelé.

Peníze ze Středočeského Humanitárního fondu jsou určené například na podporu paliativní a hospicové péče nebo péče ošetřovatelské a paliativní poskytované ve vlastním sociálním prostředí pacienta. Dotace jsou rozdělené mezi 17 subjektů. „Letos se nám podařilo prosadit zdvojnásobení částky, která ve fondu byla v roce 2021. Mezi 17 organizací rozdělíme 6 milionů korun. Každý z nás si zaslouží prožít svůj život ve všech jeho etapách důstojně a pokud to jen trochu okolnosti dovolí tak, jak si přejeme. Ne všichni se však obejdeme bez cizí pomoci. Občas je potřeba pomoci, abychom se opět postavili na „vlastní nohy“, občas je nutné provést zbytkem času, co je před námi. Tento druh podporované péče je pro mnoho lidí a jejich blízkých naprosto nepostradatelný, proto jsem rád, že budeme moci z krajského rozpočtu tyto služby podpořit,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Většina vybraných projektů se zaměřuje zejména na paliativní péči v domácím prostředí pacienta, výjimkou však není i podpora propojení „klasické“ ošetřovatelské péče s péčí paliativní tak, aby byla zajištěna potřebná kontinuita poskytované péče.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy