Rallycross Cup v sedlčanské kotlině proběhne již tuto sobotu

SEDLČANY – Další zastávkou automobilových závodů Rallycross Cupu bude v sobotu podnik na sedlčanské kotlině. Tentokrát se pojede na rallycrossové trati v protisměru. Start se posune před divácké prostory, první zatáčka povede vlevo k věži a nejzajímavější pasáží bude skok a výjezd z Joker Lapu.

Na páteční večer mají pořadatelé pro jezdce, členy týmů, fanoušky a širokou veřejnost připravené společné pečení vuřtů a hudební program v depu. Zahájení pátečního programu je stanoveno na 19:00.

V sobotu začne závodní program v 08:00 tréninkovými jízdami, ostře závodit se začne v 09:45 prvními kvalifikačními jízdami.

Startovní listina aktuálně čítá přes osmdesát vozidel a nejvíce je tradičně zastoupena divize sériových vozidel z Mladé Boleslavi, Škoda Cup. O body do celkového pořadí budou bojovat typové modely Felicia, Fabia a CitiGO.

Tzv. eNka nabídnou opět porovnání jezdců z republikového šampionátu s jezdci Rallycross Cupu. Minulý závod velmi zamíchal bodovým přídělem a rozestupy v celkovém hodnocení šampionátu mezi jednotlivými jezdci v těchto třech kubaturách jsou takřka nulové.

O podobné bodové míchanici se dá hovořit i v eSkových třídách, tedy v divizích s povolenými úpravami motoru a podvozku. Odstoupení a absence několika jezdců dává šanci závodníkům s aktuálně nižším bodovým ziskem.

Poslední divizí, která se v sobotním programu představí, je divize DX. Tato divize nahradila divizi historických vozidel a na startu tak vedle sebe mohou diváci vidět Škodu LR130, Fiat Punto, Nissan Sunny vozy Škoda Fabia, Felicia a mnohé další.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy