Skalecká pouť přinese pestrý program plný hvězd v čele s Jankem Ledeckým

MNÍŠEK POD BRDY – V sobotu a neděli 23. – 24. července 2022 ožije Mníšek pod Brdy i nedaleký vrch Skalka tradiční SKALECKOU POUTÍ. Návštěvníky čekají koncerty pod širým nebem, oblíbené pouťové atrakce a trh plný dobrého jídla i pití.

Skalecká pouť má tradičně také duchovní rozměr, a proto je sobota věnována pobožnostem a procesí na vrch Skalku, kde bude probíhat slavnostní Mše svatá celebrovaná P. Jaroslavem Jáchymem Šimkem, premonstrátem ze Želivského kláštera.

Procesí bude z mníšeckého kostela sv. Václava doprovázet soubor historické hudby Ritornello. O doprovodný hudební program se na Skalce postará rodinná kapela Familion, komentované prohlídky barokním areálem zajistí pan Petr Kunt. Po Mši svaté bude v interiéru kláštera následovat koncert komorní hudby v podání dua Acoustic Stories (housle a kytara). Odpoledne bude mimořádně otevřena Poustevna se sousoším Pieta od barokního mistra Jana Brokoffa.

Program v předzámčí začíná v sobotu ve 12:30 hod. a je sestaven tak, aby oslovil všechny věkové kategorie. Hudební odpoledne zahájí svým koncertem rockerka Leona Šenková, která se do povědomí diváků dostala svou účastí v soutěži Česko Slovenská Superstar v roce 2009. Následuje osvědčená kapela Keks, která už na rockové scéně figuruje neuvěřitelných 41 let a jejich ploužák s názvem Víš již prakticky zlidověl. Hlavní hvězdou letošní Skalecké pouti bude zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký, který čtyři dny po naší pouti oslaví kulatiny. Během jeho vystoupení nebudou chybět letité hity jako Právě teď, Na ptáky jsem krátký nebo Proklínám.

Další program je plný hvězd

ánrovou změnu pak přinese sedmičlenný big band Original Vintage Orchestra. V rytmu swingu zahrají a zazpívají zaranžované písně Bruno Marse, Amy Winehouse, Visacího zámku nebo například Tří sester.

Naprostá pecka čeká obecenstvo na závěr programu, protože na mníšecké pódium vystoupí excentrická Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca. Vystoupení této zpěvačky s unikátním hlasem a originálním projevem, slibuje neopakovatelný zážitek.

Program Skalecké pouti na náměstí

Stranou dění nezůstane ani náměstí F. X. Svobody a prostor parkoviště před Albertem bude po celou sobotu pro automobilovou dopravu uzavřeno.

Celou pěší zónu pod kostelem budou až k Albertu lemovat stánky prodejců nejrůznějších laskomin, řemeslných výrobků a dalšího pouťového sortimentu.

O rozruch vedle kostelní zdi se třikrát během odpoledne postarají ozbrojenci ze skupiny scénického šermu Artus Thor, kteří budou mezi sebou svádět nemilosrdná rytířská klání. Nejmenší děti i kolemjdoucí bude bavit svými průběžnými vstupy kočovné divadýlka Kvelb s loutkami a chůdaři.

Farní zahrada a koncert pro seniory

Nezapomínáme ani na naše seniory, na které čeká pohodový program ve poklidném prostředí pod korunami stromů na farní zahradě. Celé dvě hodiny je tu bude bavit populární dechová kapela Rožmitálská Venkovanka.

Kolotoče a houpačky

Lunapark Helfer, zábavný sektor s oblíbenými kolotoči, houpačkami, autodromem a dalšími atrakcemi a nezbytnými stánky s cukrovou vatou a gumovými hady nejvíce potěší nejmenší návštěvníky. Pouťové atrakce budou, stejně jako v minulých dvou letech roce, umístěny od pátku do neděle na travnaté ploše mezi Komenského ulicí a dálnicí D4. Tento model si po zkušenostech z předchozích let pochvalují nejen návštěvníci pouti, ale i sami provozovatelé atrakcí. Děti směřující do lunaparku se budou moct cestou zapojit do kreslení na chodník, které bude probíhat v prostoru před Pavilonem.

Pouťový program pokračuje až do neděle

Do příjemného prostředí farní zahrady si jistě najdou cestu rodiny s dětmi na nedělní dopolední pohádku o Zlatovlásce v podání Divadla Liberta. 

Pokud bude počasí přát, tak si nenechte ujít tradiční Neckyádu, která se bude konat již potřinácté u Zadního rybníka. Stále ještě se hledají odvážné posádky, které by se chtěly se svým plavidlem recesistické plavby zúčastnit! K poslechu a možná i tanci bude hrát folková kapela Nawostro, na děti čeká napínavé vystoupení krotitele dravých ptáků.

Skaleckou pouť 2022 zakončí podvečerní koncert v kostele sv. Václava v podání dvojice Jiří Sycha (housle) a Filip Dvořák (cembalo), která nás seznámí stopy folkloru v barokní hudbě.

Vstup na kulturní program je pro všechny zdarma.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy