Skanzen Vysoký Chlumec představí dvě desítky tradičních řemesel z venkova

VYSOKÝ CHLUMEC – Velké nahlédnutí pod šikovné ruce někdejších vesnických fachmanů chystá na sobotu 16. července skanzen ve Vysokém Chlumci.

Hornické muzeum Příbram, k němuž tato expozice lidových staveb náleží, zde uspořádá den řemesel představující více než dvě desítky dovedností spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím.

Od 10 do 17 hodin bude v chalupách a stodolách k vidění práce kamnářů, tesařů, hrnčíře, řezbáře, předení na kolovrátku a další tradiční řemesla. Návštěvníci si na vlastní kůži budou moci vyzkoušet výrobu sýrů, píšťalek, drátování a pečení perníků. V provozu budou také mlýn, pila a kovárna.

Vstupné činí 100 Kč (snížené 60 Kč); rodinná vstupenka bude k mání za 250 Kč. Příležitostí utratit peníze se však nabídne víc: chystají se prodej keramiky i včelařských produktů, k dispozici bude nabídka občerstvení i tematických suvenýrů včetně předmětů s logem oslav 20 let od otevření skanzenu pro veřejnost.

Návštěvu skanzenu lze 16. července spojit i se zážitkem z chlumeckého Folkování v podhradí. Na hřišti u ZŠ Vysoký Chlumec se bude hrát a zpívat od 11 hodin. Postupně vystoupí skupiny a uskupení Epydemye, První káva, Petr Vašina a Míša Mádlová, Naopak a Meziměsto. Zde je vstupné dobrovolné.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy