Vrcholné klání sportovních kynologů na Dobříši bude už posedmnácté

DOBŘÍŠ – Poslední červencový víkend 29. – 31. července se na Dobříši opět uskuteční vrcholné klání sportovních kynologů. Bezmála 70 závodníků z osmi zemí poměří své síly ve stopě, poslušnosti a obraně, třech disciplínách královské disciplíny kynologických sportů, sportovní kynologii. Jde o nejnáročnější odvětví sportování se psy.

Na Mezinárodním šampionátu ve sportovní kynologii CACIT musí čtyřnozí sportovci předvést schopnost soustředěné práce na stopě, nadšení a přesnost ve spolupráci s psovodem na poslušnosti a tvrdost a neohroženost vůči figurantovi v kombinaci s perfektní ovladatelností na obraně.

Na Dobříši se sejdou špičkové dvojice v tomto sportu. Loňský bronzový medailista z CACITu Alessandro Dalvit z Itálie letos v květnu získal v Řecku titul mistra světa FMBB. Na tomto šampionátu rovněž skončil třetí předloňský vítěz CACITu Martin Slovák z České republiky. CACIT Dobříš již za historii svého konání viděl řadu budoucích medailistů na mistrovstvích světa.

Ve sportovní kynologii dominují mezi plemeny psů belgičtí a němečtí ovčáci, nejpoužívanější plemena ve sportu i ve služební kynologii u ozbrojených složek. Uvidíme ale také některá exotičtější plemena jako dobrmana, rottweilera nebo dokonce airedale terriera nebo howavarta. Pro většinu plemen je tento závod kvalifikací pro mistrovství světa v příštím roce.

Diváci na stadionu uvidí závodníky předvádět disciplíny poslušnost a obranu, které se budou vždy pravidelně po hodině střídat. V sobotu odpoledne se budou moci dětští diváci přijít pobavit na dětské odpoledne „O psech a se psy“, kde si budou moci porovnat své znalosti o psech a zasoutěžit o skvělé ceny. Mimo to bude po celou dobu konání závodu na stadionu k dispozici výborné občerstvení a možnost zakoupit si kynologické potřeby, krmivo nebo sportovní oblečení.

Veškeré informace o akci najdete na stránkách závodu: https://cacit.cz/cs/

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy