Výletní vlak CYKLOHRÁČEK letos dorazí i do Příbrami

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Speciální vlaková souprava Cyklohráčku pro malé i velké výletníky je skvělou volbou při hledání dobrodružství. Na palubě vlaku zažijí především ti nejmenší cestující spoustu legrace a zábavy! Letos navíc dorazí do Příbram i na Dobříš

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, až už cestují pěšky, na kole nebo vlakem. Vláček je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií.

Letní výlety s Cyklohráčkem míří i do Příbrami a na Dobříš

Na letošní rok připravila Pražská integrovaná doprava ve spolupráci s národním dopravcem České dráhy a. s. tzv. Letní výlety s Cyklohráčkem.

Připraveno je celkem 7 speciálních výletů, které se uskuteční o vybraných letních středách (13., 20. a 27. července a 3., 10., 17. a 24. srpna) a zavedou vás na nejrůznější turisticky zajímavé destinace ve Středočeském kraji.

Za běžné jízdné Pražské integrované dopravy nebo Českých drah si tak můžete udělat výlet do oblasti brdských a křivoklátských lesů nebo na horní Posázaví a k Podblanicku. Na palubě vlaku zažijí především ti nejmenší cestující spoustu legrace a zábavy.

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku nejen pro malé i velké výletníky vás při vašich cestách za dobrodružstvím doprovází letos již devátým rokem! Opět každou sobotu, neděli i svátky od konce března až do konce října vás vlak dvakrát denně sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. Podíváte se na nejhezčí pražskou železniční trať, tzv. Pražský Semmering a přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostanete do středočeské Hostivice, odkud vláček pokračuje malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách – na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny navíc ještě 6× zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží  nachází železniční muzeum.

Hrajvedoucí řídí hru

Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucími Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, naši tzv. hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty včetně dětské jízdenky, kterou si sami orazítkují, cyklisté pak obdrží reflexní pásku s cyklomapou. Hrajvedoucí vám také poradí s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit (např. hra Namaluj nám obrázek a získej odměnu) nebo vám dají tip, kam v okolí trati Cyklohráčku vyrazit na výlet, pokud nemáte pevně stanovený cíl cesty. Pokud se budete potřebovat na cokoliv ohledně vláčku zeptat, už víte, na koho se máte obrátit!

Jízdné a rezervace

Ve výletním vlaku Cyklohráček neplatí žádné speciální jízdné. Vláček pro malé i velké výletníky stále jezdí za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kuponů, tak v podobě jízdních dokladů PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdní doklady ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy