Aleš Haluska: Hasiči jsou pro naše město nepostradatelní

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Dobrá spolupráce mezi rožmitálskými hasiči a městem přispívá ke kvalitnějšímu životu ve městě. Informuje o tom radní města Aleš Haluska.

„Práce a činnosti hasičů je třeba si vážit, jak jsme všichni jistě zaznamenali v poslední době příkladně ve Hřensku. Musí zasahovat i tam, odkud mnozí lidé utíkají a mnohdy zasahují na hranici svých sil. Hasiči si zaslouží naši podporu a velké uznání“, uvedl radní města Rožmitálu Aleš Haluska.

Rožmitálští hasiči vedou mládež, pořádají karneval i ples, soutěže, vykonávají různou dozorovou a pořadatelskou činnost, pořádají různé ukázky na akcích a podobně. Jsou tak svou činností aktivně zapojeni do dění ve městě.

„Zřízená hasičská jednotka města Rožmitál pod Třemšínem JPO 2 pak vyjíždí k mnoha zásahům kam jsou povoláni. Hasiči slouží a pomáhají i našim občanům v pomoci s likvidací ohrožujících vos a sršňů, odchytu zvířat, čerpání sklepů, otevření bytů a mnoha další záslužné, leč někdy neviditelné činnosti“, doplnil Haluska.

Díky své technice pomáhají Technickým službám či středisku vodního hospodářství s čištěním různých kanálů a odpadu. „Dovolím si říct , že hasiči jsou pro naše město a občany nepostradatelní. Za jejich veškerou činnost zaslouží uznání a moc všem děkuji“, nešetří chválou radní Aleš Haluska.

Podle Halusky vedení města plánuje i nadále své hasiče podporovat a tak je i po vzoru okolních obcí požádáno o dotační podporu pro pořízení nového hasičského nákladního cisternového vozu.

Krajské sdružení hasičů, Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje a město Rožmitál pod Třemšínem připravují na září krajskou soutěž jednotek sborů dobrovolných hasičů Středočeského kraje ve vyprošťování u dopravních nehod.

Akce proběhne 3. září od 8 hodin na parkovišti u autobusového nádraží. Úkolem jednotek bude v časovém limitu vyprostit zaklíněnou osobu z havarovaného vozidla za dodržení taktických, technických a bezpečnostních pravidel a hodnotit se bude i poskytnutí předlékařské první pomoci. Vítěz soutěže postupuje na mistrovství ČR jednotek SDH.

Tímto bych chtěl požádat naše spoluobčany z okolních ulic o trpělivost, protože v den konání akce se bude v okolí autobusového nádraží pohybovat a parkovat větší množství vozidel“, uvedl Milan Polák velitel hasičů v Rožmitále.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy