Chodník v Husově ulici je téměř hotový, oprava mostu snad příští rok

PŘÍBRAM – Tak se chodci v Husově ulici konečně dočkali nového chodníku v úseku od kruhového objezdu až k mostu přes železnici. V těchto dnech ho stavebníci dokončují položením nového asfaltového povrchu.

Stav v Husově ulici před rekonstrukcí
Nový chodník v Husově uklici

O rekonstrukci chodníku se ve městě diskutovalo už od roku 2019, kdy se připravovala rekonstrukce mostu a právě v této souvisliosti se někteří občané se obrátili na vedení města, aby byl vybudován nový. Chodník totiž končil na mostu a chodci tak chodíili nebezpečně za krajnicí silnice, kde byl pouze štěrkový povrch a to ještě pod úrovní vozovky. Už tehdy v roce 2019 v reakci na žádost občanů napsal na městkém webu starosta města Jan Konvalinka „V příštím roce dojde s největší pravděpodobností k rekonstrukci mostu nad železniční tratí v ulici Husova. Pokud se tomu tak stane, budeme usilovat o vybudování chodníku v rámci této velké stavební akce.“ Rekonstrukce mostu sice ještě nazačala, tak alespoň bude nový chodník.

Rekonstrukce mostu měla začít v tomto roce, ale nestalo se tak i když roce 2021 bylo předáno stanoviště „Předali jsme staveniště za účelem opravy mostu ev.č. 18-012, který v Husově ulici v Příbrami převádí silnici I/18 přes železniční trať. Zhotovitelem je společnost Raeder & Falge s.r.o., která ze tří uchazečů o zakázku předložila nejvýhodnější ekonomickou nabídku. Opravu se zavázala provést za 25,11 milionů korun bez DPH s dobou pro uvedení stavby do provozu 25 týdnů,“ prozradil tehdy Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

V roce 2021 se měly realizovat pouze přípravné práce, vytýčení inženýrských sítí, odstranění náletové vegetace a křovin nebo zajištění výluk na železnici v návaznosti na stanovený harmonogram prací a podobně. V letošním roce se mělo začít se samotnou rekonstrukcí mostu, ta však byla odložena v souvislosti s probíhajícícmi městskými stavbami a to rekonsrtrukcí Obecnické a Milínské ulice.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy