Další středočeské školy čeká vylepšení

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Další středočeské střední školy a školská zařízení se chystají investovat do vylepšení svého vybavení nebo do rekonstrukcí. Krajští radní dnes jejich návrhy na použití fondů investic schválili.

Krajská rada měla tentokrát k posouzení žádosti v celkové výši 2,4 milionu korun. I když jde o peníze ve fondech jednotlivých škol či školských zařízení, jejich použití musí schválit rada.

Například Vyšší odborná škola a Střední odborná škola Březnice chce za 400 000 korun pořídit přívěs za traktor, který budou žáci využívat k výuce autoškoly. Současný vlek používaný při nácviku autoškoly a závěrečných zkouškách už nevyhovuje z hlediska bezpečnosti silničního provozu. Žáci SOŠ a SOU Jílové u Prahy se dočkají lepšího prostředí v domově mládeže. Škola chce za 220 000 korun vymalovat ve společných prostorech i v pokojích, kde byla malba poškozena průsakem vody při havárii topení. Kvůli vyššímu zájmu o ubytování je také potřeba vybavit domov mládeže novým nábytkem. Masarykova obchodní akademie v Rakovníku chce rekonstruovat podlahu v tělocvičně. Ta slouží nejen žákům obchodní akademie, ale i zdejší zemědělské školy. Středočeský kraj na rekonstrukci podlahy uvolnil už letos v červenci 1,3 milionu korun. Škola si ze svého fondu investic přidá ještě 200 000 korun. Integrovaná střední škola technická v Benešově chce za celkovou částku 430 000 korun pořídit zařízení pro kalibraci kamer a radarů na geometrickou jízdní osu vozidla, optický multimetr a přístroje pro základní měření v autoopravárenství.

„Všechny návrhy na použití fondů investic jsou smysluplné. V některých případech, kdy se odstraňují následky havárií nebo se napravuje dlouholeté zanedbání, jsou samozřejmě investice nezbytně nutné. Velmi důležitá je ale i modernizace vybavení, aby žáci, kteří ze školy vycházejí, byli připraveni do praxe. Jsem rád, že se to daří alespoň postupnými kroky,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy