Dnes začíná plánované upouštění nádrže Orlík

ORLICKÁ PŘEHRADA – Dnes bylo zahájeno plánované snižování hladiny ve vodní nádrži Orlík z důvodu provádění stavby „VD Orlík – zabezpečení VD před účinky velkých vod“.

Předpoklad rychlosti poklesu bude ve 31. týdnu v průměru cca 50 cm za den, tak aby byl zajištěn pokles hladiny pod kótu 339,00 m n. m. nejpozději do 1. 9. 2022. Díky dokončenému prohloubení úseku Vltavy pod VD Kořensko bude možné proplavovat lodě plavební komorou Kořensko až do poklesu hladiny vody v nádrži Orlík pod kótu 345,60 m n. m. Plavební provoz je upraven opatřením obecné povahy Státní plavební správy 142/2022.

Povodí Vltavy zvlášť upozorňujeme na skutečnost, že snížená hladina v nádrži Orlík bude udržována až do konce března roku 2023. V souvislosti s tímto omezením žádá státní podnik Povodí Vltavy veřejnost, širokou plaveckou veřejnost, rekreanty a další uživatele s vazbou na úroveň hladiny v nádrži Orlík, aby svědomitě a s dostatečnou pravidelností sledovali aktuální stav hladiny. Zároveň všechny uživatele prosíme, aby své aktivity na nádrži Orlík a příslušném úseku Vltavské vodní cesty přizpůsobili předpokládanému pohybu hladiny od srpna 2022 do března 2023.

Informace o aktuálním odtoku z nádrže a stavu hladiny vody v nádrži Orlík lze sledovat ve webové aplikaci Stavy a Průtoky – zde.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy