Fešáci oslaví v Příbrami 55 let od založení skupiny

PŘÍBRAM -Skupina Fešáci slaví 55 let! Koncert k tomuto výročí se měl původně konat v Lesním divadle Skalka, ale místo konání se změnilo. Fešáky si můžete poslechnout na Novém rybníku u Junior klubu v sobotu 27. srpna od 20.00 h.

Kulaté narozeniny slaví kapela Fešáci ve velkém stylu! K celoročnímu výročnímu koncertování je připraveno také toto 3CD, shrnující slavnou minulost a nabízející nadějnou budoucnost naší country legendy. Dvě třetiny kapacity trojcédé logicky zabírá sestava největších hitů natočených v letech 1969 až 2012. Nechybí tu žádný z důležitých zpěváků proslulosti Jindřicha Šťáhlavského, Michala Tučného, Tomáše Linky, Pavla Brümera nebo Roberta Mouchy. V novější části repertoáru excelují také Jindřich Malík, Erika Horká, Hana Mladá, Miloš Slezák nebo Hana Horecká. Někteří z nich se pak podílejí i na třetím CD, kde jsou převážně nové studiové nahrávky songů již úspěšně koncertně prověřených v poslední pětiletce. Najdete zde například skladby Key West a Osudnej den autorského tandemu Antonín Kny – Tomáš Linka, které se skvěle umisťují v divácké Hitfešádě.

Nechybí zde ani oprášená verze starší písně Jindry Malíka Chci být za vodou, kterou otextoval Michal Bukovič. Jindra se objeví i ve společném duetu s Tomášem Linkou ve skladbě Za tím příštím kopcem, která je převzatá z repertoáru Johnnyho Cashe. Robert Moucha zase vytáhl ze svých archívů píseň Hotel, která vznikla v roce 1976, ale dosud se neobjevila na žádném hudebním nosiči. Zpěvačky Erika Horká a Hanka Mladá zase zalovily v repertoáru hvězd současné zámořské country hudby.

Erika si vypůjčila píseň Nežárlím z repertoáru Shanii Twain (český text napsal Honza Turek) a píseň Tak to být má s textem Tomáše Choury a v podání Hanky Mladé zase pochází z katalogu Carrie Underwood. Zajímavostí je nepochybně také „fešácká“ verze „kabátovské“ Pohody, skvěle fungující i ve zcela jiném aranžérském balení. Nový repertoár také doplňuje vzpomínka na bývalé členy Fešáků, kteří již odešli k nebeskému báru, ať už ve Fešácké písni 2017 (s textem Pavla Beziho Bezoušky) nebo v bonusových nahrávkách legendárních fešáckých hitů v podání hostů Ivana Halady, Pavla Kaisera a Rosti Fišera. Jubilejní kompilaci doprovází 24 stran bookletu plného vzpomínek a fotografií zachycujících kapelu v průběhu celého půlstoletí.www.supraphon.cz

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy