Kraj přispěje na edukační program Důl Vojtěch – historie nablízko

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Virtuální realita, nákupy uměleckých děl, příprava a realizace interaktivních edukačních programů či naopak snížení energetické náročnosti budovy muzea, to jsou příklady 11 projektových záměrů sedmi příspěvkových organizací v oblasti kultury, na jejichž realizaci vyčlenil kraj celkem 13 miliónů korun. Jedná se o projekty spolufinancované Ministerstvem kultury České republiky a z dalších národních dotačních programů. Ty by měly pokrýt necelých 60 % celkových nákladů. Na tom se shodla krajská rada.

Nově vytvořený edukační program Důl Vojtěch – historie nablízko, který připravuje Hornické muzeum Příbram je koncipovaný v duchu kreativního vzdělávání jako protipól k programům, které má Hornické muzeum Příbram, p.o. na dané téma zavedené pro MŠ a I. stupeň ZŠ. Cílem je přes autentické prostředí dolu Vojtěch a Vodní štoly Anna kreativním způsobem za pomoci historických předmětů a osobních prožitků členů skupiny zprostředkovat informace k získávání surovin člověkem, významu březohorského rudního revíru v 19. století s přesahem do současnost. Edukační program je určen pro II. stupeň ZŠ.

„Cílem našich příspěvkových organizací je přitažlivým a atraktivním způsobem přibližovat zejména mladé generaci naše tradice, historii a umění. Jsem rád, že díky novým vzdělávacím programům se tato nabídka opět rozšíří,“ uvádí radní Švenda.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy