Most v Plynárenské se začne opravovat v polovičce srpna

PŘÍBRAM – V polovičce srpna začne oprava mostu v Plynárenské ulici. Stavbaři nejdříve zbourají stávající most a potom ho nahradí novým. Práce provede firma Strabag za 5,7 milionu korun bez DPH.

Podle starosty města Jana Konvalinky město předá staveniště firmě Strabag 15. srpna a ta začne s demolicí mostu. Po dobu rekonstrukce je třeba počítat s tim, že Plynárenská ulice nebude průjezdná.

Na základě mostních prohlídek z minulých let máme daný seznam prioritních oprav a úprav. Prvním mostem, který se bude dle tohoto seznamu realizovat je právě most v Plynárenské ulici, který je jednou z mála propojek do naší průmyslové zóny. Jelikož most je v havarijním stavu, bude přistoupeno k jeho demolici a výstavbě mostu nového, u kterého bude zvýšena nosnost na 32 t,“ uvádí místostarosta Martin Buršík.

„Most v Plynárenské ulici není jediným, který v letošním roce projde obnovou. Rekonstrukcí projde také most u Fialova rybníka a lávky v areálu Nového rybníka, na kterých se už pracuje“, doplnil informace starosta Jan Konvalinka.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy