Přechody v Příbrami budou bezpečnější díky novému osvětlení

PŘÍBRAM – Ke zvýšení bezpečnosti chodců je možné přispět dostatečným osvětlením přechodů. V Příbrami je několik lokalit, kde jsou přechody nedostatečně nasvíceny a někde osvětlení zcela chybí. Jedním takovým místem je i ulice E. Beneše, kde se v těchto dnech pracuje na doplňkovém osvětlení přechodů.

 „Osvětlení přechodů je v mnohých lokalitách opravdu problematické. Jako první byl novými lampami osazen přechod v Březnické a Školní ulici,“ uvedl již dříve starosta Jan Konvalinka. 

V ulici E. Beneše se má jedná o přisvětlení celkem šesti přechodů pro chodce, na které právě pracuje společnost Eltodo za nabídkovou cenu 734 914,07 Kč bez DPH. Místa kde by se měly přechody osvětlit už dříve vytipovala dopravní komise s tím, že by se mělo každý rok několik přechodů novým osvětlením vybavit.

S veřejným osvětlením se ve městě pracuje nejen na přechodech. V loňském roce byla nově nasvícena celá Svatohorská alej a upravovat se bude také osvětlení v okolí areálu Nového rybníka. „LED lampy vedoucí podél areálu Nového rybníka směrem na Flusárnu jsou nevyhovující, proto se plánuje jejich výměna za běžné veřejné osvětlení. K samotné výměně dojde v rámci připravovaného projektu úpravy vstupu na Nový rybník,“ dodal starosta Konvalinka. 

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy