Pudilová porazila Číňanku a je zpátky

PŘÍBRAM / SALT LAKE CITY – Zápasnice Lucie Pudilová předvedla americkém Salt Lake City grandiózní comeback. Rodačka z Příbrami zvládla parádně návrat do organizace UFC, když ve 2. kole čínskou soupeřku Wu Ja-nan před limitem. Rozhodčí duel v bantamové váze do 61,23 kilogramu ukončil ve druhém kole po sérii úderů české bojovnice, která vyhrála technickým knockoutem.

„Stále nemůžu uvěřit, že jsem zpět v UFC,“ prohlásila Pudilová po vítězném zápase. Osmadvacetiletá zápasnice musela přitom z této organizace zkraje roku 2020 vystoupit po čtyřech prohrách. Nyní se může těšit na návrat. „Byla to velmi tvrdá cesta. Před rokem jsem byla outsider,“ uvedla bojovnice z Příbrami v pozápasovém rozhovoru.

Česká zápasnice měla zápas od začátku plně pod kontrolou. Ostré lokty a tvrdé údery dovedly Lucii Pudilovou k jasnému vítězství už ve druhém kole zápasu s Číňankou Wu Ja-nan, kterou už v první pětiminutovce strhla k zemi. Stejná taktika slavila úspěch i ve druhém kole, kdy po sérii úderů loktem zápas v čase 4:04 předčasně skončil. „Taktika byla jasná. Grappling a lokty. Jsem teď velmi šťastná,“ dodala osmadvacetiletá bojovnice, jež ještě před rokem boj na zemi moc neovládala.

„Neuměla jsem moc anglicky. A nyní s vámi můžu mluvit a ukončila jsem zápas na zemi,“ pochvalovala si Pudilová aktuální status. „Vystupuji z komfortní zóny a měním svůj život, protože jsem šla zpátky sem a stále bojuji. Změnila jsem vše. Mám nyní skvělý tým SBG Ireland, všichni mi pomáhají. Nyní se cítím velmi dobře, vnímám obrovskou podporu a jdu nahoru.“ řekla příbramská rodačka v rozhovoru po zápase, kterou už delší dobu trénuje John Kavanagh, jenž pomohl na vrchol světoznámému Conoru McGregorovi.

„Pracovala jsem hodně na boji na zemi. V Irsku je mnoho skvělých grapplerů. A můj kouč má černý pásek a pomohl mi se zlepšit,“ děkovala vítězka. „Teď půjdeme s mým týmem na párty,“ uzavřela Pudilová.

A jaké má česká bojovnice další plány, s kým by například ráda porovnala síly příště? „Teď jsem šťastná z toho, co se podařilo. Až v dalších dnech budu uvažovat o tom, jaké budou další kroky. Teď mám úžasný pocit a nemyslím na další zápas,“ odpověděla s úsměvem.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy