Středočeský kraj upraví provoz služeb pro uprchlíky

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Po vyhodnocení přesunu činností Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) Středočeského kraje do pěti měst v regionu přistupuje kraj s ohledem na jejich vytíženost k úpravě provozní doby. Rozhodl o tom dnes Krizový štáb Středočeského kraje v čele s hejtmankou Petrou Peckovou.

Registrace uprchlíků a pomoc s jejich ubytováváním na pěti regionálních pracovištích Cizinecké policie a Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR (OAMP) bude nově od 17. srpna probíhat v pondělí a ve středu od 8 do 16 hodin a v pátek od 8 do 13 hodin. A to v následujících lokalitách:

  • Pracoviště Benešov
  • Pracoviště Kladno
  • Pracoviště Kutná Hora
  • Pracoviště Mladá Boleslav
  • Pracoviště Příbram

Agendu ubytování má na starosti centrálně na základě vznesených požadavků z pracovišť agend registrace uprchlíků „virtuální KACPU” zřízené v centrále středočeského Hasičského záchranného sboru Kladno. „Po vyhodnocení pilotní fáze bude platit, že na každém z těchto pracovišť bude přítomen ve vymezené době přítomen tlumočník. Dosud byli také přítomni lidé z ubytovacího týmu přímo na jednotlivých pracovištích cizinecké policie nebo odboru migrační politiky. Nově podle zkušeností bude hasič přítomen v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami. V Benešově a Kladně pak bude na telefonu,“ vysvětluje hejtmanka Pecková.

Za pondělí odbavila pracoviště v kraji 126 uprchlíků a pro 42 z nich zajišťovala ubytování. Celkem již krajská asistenční centra od počátku migrační vlny odbavila přes 32 tisíc uprchlíků. „Ukazuje se, že rozložení registrace a pomoci s ubytováním do více míst v kraji je efektivní. Takto mají uprchlíci více možností, kde se nejen zaregistrovat, ale také si zajistit střechu nad hlavou, než když jsme udržovali jediné krajské asistenční centrum v Kutné Hoře,“ doplnila hejtmanka Pecková.

V současné době má ubytovací tým k dispozici více než tisíc volných míst na ubytování, které se navíc snaží poskytovat cíleně, tedy například pro rodiny s dětmi hledá ubytování tam, kde jsou volné kapacity škol, školek a kde by mohla být práce.

Zaměstnání dle údajů z úřadů práce našlo v kraji již přes 15,5 tisíce uprchlíků z celkem bezmála 58 tisíc registrovaných s pobytem ve středních Čechách (v tomto údaji jsou ovšem započítány i nezletilé děti a matky, které o ně pečují).

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy