Už jen do neděle můžete vidět unikátní výstavu panenek v divadle

PŘÍBRAM – Už jen do neděle 21. 8. můžete vidět unikátní výstavu panenek na Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami. Otevřeno je v pátek a sobotu od 10 do 18 hodin, a v neděli od 10 do 16 hodin. Akci pořádá Spolek Milovníci panenek.

A jak to všechno začalo a jak se zrodil nápad na výstavu?

Několik lidí sběratelů se seznámilo na sociálních sítích, začali si dopisovat, radit si, vyměňovat, až se dokonce párkrát sešli a začali si více rozumět a nakonec se několik z nich rozhodlo založit spolek „Milovníci panenek“. Spolek má samozřejmě další přátele a spoluvystavovatele s kterými se stýkají, vystavují a prostě se přátelí, jsme lidé z různých koutů republiky, ale dálka nám nebrání byt spolu v kontaktu. Většina z nás jsou sběratelé panenek, ale také je mezi námi sběratel domečků a pokojíčků, dále například hraček obecně. Někteří mají dokonce své muzeum, nebo dům ze stálou expozici.

„Snažíme se sbírat panenky a hračky různého staří, různé značky a tím že vše vystavujeme, chceme dětem a mládeži představit hračky, s jakými jsme si hráli my, naše maminky, babičky a prababičky. Starším generacím připomínáme jejich dětství. Na závěr, přejeme vám, aby se vám – všem návštěvníkům víkendové výstavy panenek, výstava líbila“, uvádí organizátoři výstavy.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy