V Příbrami vyrůstají nové haly společnosti Trox

PŘÍBRAM – Na Evropské ulici společnost TROX staví nové výrobní haly. Dojde tak k rozšíření výroby a vznikne zde i výzkumné a vývojové centrum. Stavět se mělo původně už v letech 2020 a 2021 ale vše posunulo.

TROX na trhu působí v oblasti atmosférické a sorpčí filtrace. Hlavním oborem činnosti je vývoj a výroba vzduchových filtrů a filtračních zařízení pro záchyt atmosférického prachu. Dodává filtry i do příbramské Oblastní nemocnice. Společnost byla založena v roce 1993 manželi Besedovými ještě pod názvem KS Klima.

„Spojením původní společnosti KS Klima a silného německého partnera TROX došlo k logickému rozšiřování výroby, a tedy i nutnosti rozšíření kapacity haly stávající. Ta byla mimochodem postavena v roce 2018 a výrobu do ní jsme přesunuli z nedaleké Dobříše,“ uvedl  již dříve výkonný ředitel TROX KS Filter pro Českou republiku Jan Berger.

Z Německa se do nově postavené haly přesune i část výzkumného a vývojového centra. Hlavní strategií společnosti je chovat se otevřeně a transparentně, a to nejen ke svým stávajícím zaměstnancům a obchodním partnerům, ale i k obyvatelům města.

„Celá tato oblast, podél ulice Evropská, je určena právě k rozvoji ve smyslu průmyslové výroby. Za město osobně tento projekt velmi vítám a budu ho i nadále podporovat. Je v zájmu našich obyvatel, aby se Příbram rozvíjela i po stránce pracovních příležitostí,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Příbram, Evropská – studie výstavby nové haly

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy