Dřevorubec Martin Komárek má na Nováku sochu

PŘÍBRAM – Během akce Stihl Timbersports v Areálu Nový rybník byla k uctění památky Martina Komárka odhalena pamětní socha

Celé léto se v Areálu Nový rybník na akcích odhalovaly dřevěné sochy, ta poslední patří památce Martina Komárka. „Fanoušci jistě vědí o velmi smutné události, která celý svět timbersportu zasáhla letos v březnu, kdy tragicky zemřel Martin Komárek. Jméno Martina Komárka patří k nejznámějším v tomto sportu. Pravidelně se umisťoval na předních příčkách republikových, evropských i světových soutěží. Tady v Příbrami studoval a za ta léta spolupráce tu zanechal velkou stopu. Proto má teď na Nováku, jako vzpomínku svou sochu,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. Sochu přijela odhalit Martinova manželka se synem.

Kvalifikační závod Mistrovství ČR v dřevorubeckých sportech Stihl Timbersports se v Příbrami konal již popáté, starosta Příbrami Jan Konvalinka na podiu přislíbil záštitu města i pro další ročník. Soutěžilo se ve čtyřech tradičních disciplínách Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck a Underhand Chop. Na bednu se od třetí příčky postavili Martin Kalina, Jan Holub a vítěz Martin Roušal.

Pro děti byly v rámci akce připraveny tvořivé dílničky, kde si mohly vyrobit ozdobný dřevěný kotouč či superhrdinský štít, jezdilo se na koních, ponících, elektrickém býkovi a soutěžilo v tom, kdo předvede ústy nejlepší pilu. Soutěžní disciplínou pro dospělé bylo zatloukání hřebíku. Před samotným vyhlášením výsledků proběhla ještě exhibiční show, kde mohli návštěvníci vidět disciplínu Springboard, přesekávání bloku ve třímetrové výšce a hot saw, řezání speciální pilou o výkonu až 70 koní.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy